ویروس کشی با نود 32 یا اینترنت سکیوریتی به چند روش و سطح انجام می شود. نود 32 با در نظر گرفتن چند بخش امکان حذف ویروس را برای کاربران تازه کار و پیشرفته فراهم کرده.با آموزش ما همه کاربران به صورت راحت و پیشرفته می توانند ویروس کشی را انجام دهند.در ادامه آموزش ویروس کشی در نود 32 به صورت ساده (غیر پیشرفته ) را می بینید.

حذف ویروس در نود 32 یا اینترنت سکیوریتی

برای حذف ویروس در نود 32 ، آنتی ویروس را باز کنید از منو سمت چپ به بخش computer scan بروید.

با دو گزینه scan your computer و advanced scan رو به رو می شوید. با انتخاب گزینه نخست همه چیز به صورت خود کار انجام می شود. به تصویر زیر توجه کنید.

ویروس کشی با نود 32
محیط بخش اسکن نود 32

در بخش نمایش پروسه اسکن شاید مانند تصویر بالا با قرمز Defections occurred نمایان شود.ولی این به معنای پیدا شدن ویروس نیست.آنتی ویروس زمانی با فایل هایی که برخورد کند که قابلیت بررسی شدن ندارند هم به شما اخطار می دهد.از جمله فایل های غیرقابل بررسی فایل zip و rar هستند که پسورد دارند.مانند برنامه هایی که از اینترنت دانلود میکنید.در بخش action after scan که با قرمز مشخص کردیم. می توانید تعیین کنید بعد از اتمام پروسه اسکن چه اتفاقی بیوفتد.رایانه شما خاموش شود (shutdown) یا ری استارت (reboot) یا حالت خواب (sleep).

بعد از اتمام اسکن آنتی ویروس به شما پیام اتمام می دهد.اگر ویروس پیدا شود از شما می پرسد فایل تمیز clean شود یا کلا حذف delete شود.در صورتی که به فایل نیاز دارید و با تمیز شدن مشکل آن رفع می شود میتوانید گزینه clean را انتخاب کنید. در غیر این صورت delete را انتخاب کنید.اگر آنتی ویروس تروجان پیدا کند حذف را به صورت خودکار انجام می دهد.

نتایج بررسی فایل ها در نود 32

تصویر بالا عکس از بخش گزارش کار اسکن می باشد (scan log). تهدید هایی نارنجی هستند خطرناک نیستند.آیتیم اولی که دور آن خط کشیدیم فایل پسورد دار است که نمیتوان آن را اسکن کرد.این فایل ها اگر مشکوک هستند ابتدا از حالت rar یا zip خارج کنید تا آنتی ویروس بتواند آن را اسکن کند.آیتم دومی که دور آن خط کشیدیم.توسط اکشن delete خودکار حذف شد.اما چرا حذف شد؟ چون پتانسیل اذیت و آزار کاربر را داشت.مانند برنامه های تبلیغاتی.ما در تنظیمات حذف برنامه های این چنینی را از قبل روشن کردیم در نتیجه آنتی ویروس آن را حذف کرد.

نمایش نتایج مورد نیاز تایید

در انتها شاید پنجره ای مانند تصویر بالا ببینید.آنتی ویروس نود 32 از شما می خواهد تصمیم بگیرید چه کاری برای تهدید های پیدا شده انجام شود.دور گزینه ای که خط سیاه کشیدیم می توانید به صورت تک تک اکشن action را بر روی حالت clean ( در صورت وجود داشتن) برای تمیز کردن ، delete برای حذف کردن قرار دهید. با گزینه ای که دور آن خط سبز کشیدیم میتوانید برای همه آیتم های پیدا شده یک عملکرد Action تعیین کنید و در نهایت گزینه Apply را بفشارید.

آموزش اسکن کردن در سایت رسمی شرکت eset سازنده نود 32 : Advanced scanning options in ESET Windows home products