ارور نود 32 در روند فعال می تواند در خیلی از مواقع رخ دهد.در این پست ما ارور یا خطا نود 32 در فعال سازی را لیست کردیم.دلایل خطا ها را توضیح داده و برای رفع آن راه حل ارائه کردیم.ارور یا خطا در فعال سازی در نود 32 و اینترنت سکیوریتی به دو دسته تقسیم می شوند. ارور لایسنس ، ارور سرور.

برای خرید لایسنس نود 32 می توانید از اینجا اقدام کنید:

<خرید لایسنس نود 32 از نیکمهر>

ارور لایسنس نود 32

ارور لایسنس نود 32 یا خطای لایسنس مربوط به وجود اشکالی دار کد لایسنس خریداری شده می باشد.این خطا ها می توانند از اشتباه بودن لایسنس ، کنسل شدن لایسنس ، منقضی بودن لایسنس و عدم تطابق لایسنس با محصول و یا در موارد نادر تر مشکل اطلاعات جانبی لایسنس باشند.

ارور Activation failed/Invalid License Key شماره خطا: ACT.5

این ارور بخاطر اشتباه بودن کد لایسنس می باشد. اولین پیشنهاد ما خودداری کردن از وارد کردن دستی لایسنس می باشد. کد لایسنس را از ایمیلی که از سمت شرکت فروشنده لایسنس دریافت کردید کپی کنید. چنانچه مطمئن هستید کد را درست وارد میکنید ولی همچنان این خطا را دریافت میکنید باید با پشتیبانی شرکت فروشنده لایسنس eset تماس بگیرید.

ارور لایسنس اشتباه invalid license key
ارور لایسنس اشتباه نود 32 یا اینترنت سکیوریتی

ارور نود 32 Activation Failed – Canceled license شماره خطا: ACT.17

ارور کنسل بودن لایسنس یا leaked license به معنای این است که فرد خریدار لایسنس قوانین شرکت eset را رعایت نکرده و لایسنس مورد نظر کنسل یا لغو شده. یکی از دلایل لغو لایسنس اشتراک گذاری آن با دیگر افراد است.

ارور نود 32 The activation key you entered has already expired. شماره خطا ACT.7 cont

ارور expire شدن یا منقضی شدن مربوط به اتمام دوره لایسنس می باشد. در این صورت باید لایسنس خود را تمدید کنید تا بتوانید مجدد از آن استفاده کنید.

ارور نود 32 Activation key is used for a different product شماره خطا: Error 0097

یکی از ارور های رایج دیگر خطای محصول متفاوت می باشد.شرکت eset محصولات متنوعی دارد. برای مثال برای مصارف خانگی سه ورژن نود 32، اینترنت سکیوریتی و اسمارت سکیوریتی پرمیوم با قیمت های متفاوت موجود می باشد. در نتیجه باید توجه کنید که لایسنسی که خرید کردید توانایی فعال سازی محصولی که نصب کردید را داشته باشد. در غیر این صورت با خطای Activation key is used for a different product مواجه می شوید.

ارور نود 32 license and product don’t match شماره خطا: act.7

این ارور مانند ارور قبلی مربوط به یک سان نبودن لایسنس و محصول نصبی می باشد.

ارور نود 32 Additional information necessary for activation is missing or invalid شماره خطا: ACT.7

چنانچه کد لایسنس مخصوص فروش مجدد از شرکتی خرید کرده باشید . می بایست در سایت eset آن را از قبل فعال کنید و سپس از در آنتی ویروس از آن استفاده کنید. چنانچه در فرم مشخصات برای فعال سازی اطلاعات ناقص وارد کرده باشید این ارور را دریافت می کنید.

ارور نود 32 This license is not valid in the selected country. شماره خطا: ECP.4115

شرکت eset برای هر منطقه در دنیا لایسنس های مخصوص صادر می کند. این لایسنس ها باید در همان منطقه فعال شوند. چنانچه لایسنسی که خرید کردید نسخه جهانی نباشد و مربوط به منطقه خاصی باشد اگر بیرون از آن کشور یا منطقه اقدام به فعال سازی لایسنس کرده باشید با این خطا مواجه می شوید.

ارور سرور نود 32

ارور نود 32 در سرور یا خطای سرور نود 32 یا اینترنت سکیوریتی مربوط به مشکل فنی یا از طرف رایانه شما یا از طرف سرور های eset می باشد. با توجه به اینکه شرکت از دیتاسنتر های قوی استفاده می کند در 99درصد مواقع این خطا ها از سمت کاربران رخ می دهد.در ادامه با رایج ترین ارور سرور نود 32 آشنا می شوید.

ارور نود 32 We could not reach the activation server شماره خطا: act24 یا ECP.20002

ارور نرسیدن به سرور فعال سازی یکی از رایج ترین خطا هایی است که کاربران با آن مواجه می شوند.این خطا یعنی آنتی ویروس شما قادر به دسترسی به سرور eset برای فعال سازی نیست.مطمئن شوید تاریخ رایانه شما به میلادی درست باشد.مطمئن شوید اینترنت شما وصل است و اختلال ندارد.چنانچه از اینترنت های دانشگاه یا ادارات استفاده میکنید با مسئول آی تی تماس بگیرید.مطمئن شوید VPN یا پروکسی سروری در رایانه شما یا تنظیمات آنتی ویروس فعال نیست.( البته اگر اختلال اینترنت دهنده شما باشد اتصال به یک وی پی ان می تواند شبکه شما را بهبود ببخشد و خطا را رفع کند) مطمئن شوید آدرس سرور فعال سازی در رایانه شما مسدود نباشد.برای دیدن آموزش کلیک کنید: ” بررسی فایل هاست (hosts)ویندوز” .

و همچنین یک بار سوکت اینترنت ویندوز خود را ریست کنید: برای آموزش کلیک کنید. “ ریست کردن winsock ویندوز “.

اینترنت خود را تغییر دهید ، برای مثال می توانید از اینترنت تلفن همراه خود استفاده کنید.

راهکار موثر دیگر می تواند تغییر آدرس DNS شبکه شما باشد که اختلال اینترنت های adsl را رفع می کند. آموزش ساده تغییر DNS را از اینجا ببینید: توضیح ساده DNS و نحوه تغییر آن

ارور نود 32 در فعال سازی
ارور عدم اتصال موفقیت آمیز به eset

ارور نود 32 Internal error شماره خطا: ECP.4100

یک خطای داخلی در سرور های شرکت eset می تواند باعث این ارور شود. کمی صبر کنید و مجددا سعی کنید .چنانچه خطا مکررا تکرار شد با فروشنده لایسنس تماس بگیرید.

ارور نود 32 Activation failed – An error occurred during activation شماره خطا: ACT.32 و ACT.34 و Act.0

دلایل رخ دادن این ارور یا خطا می تواند چندین مورد باشد.تداخل دیگر آنتی ویروس ها،در صورت داشتن آنتی ویروس دیگر آن را حذف کنید.تداخل نسخه قبلی نود 32 یا اینترنت سکیوریتی. چنانچه از نسخه قدیمی به نسخه جدید آپگرید کردید و این خطا را دریافت می کنید. بهتر از است یک بار آنتی ویروس را حذف کرده و رایانه خود را ری استارت کنید و مجددا آن را نصب کنید.اگر همچنان این ارور با حذف رفع نشد یک بار حذف دستی انجام دهید.برای دیدن آموزش کلیک کنید. : ” حذف دستی نود 32و اینترنت سکیوریتی“.از دیگر دلایل این خطا می تواند عدم تطابق کشورد صدور لایسنس و منطقه شما باشد . می توانید توضیحات ارور شماره ECP.4115 در این مورد در بالا بخوانید. در صورت ماندگار شدن ارور با شرکتی که از آن لایسنس خرید کردید تماس بگیرید.

ارور نود 32 در فعال سازی
خطای نود 32 و اینترنت سکیوریتی

خطای Act.39

برخی از کاربران گزارش کردند که خطای ACT.39 را حین فعال سازی دریافت میکنند. متن این خطا مانند خطای بالا هست و دلیل رخ دادن آن نوع کد لایسنس می باشد.کاربران گزارش کردند که وقتی با فروشنده لایسنس تماس میگیرند آن ها با این ادعا که شرکت Eset ایران را تحریم کرده از بار مسولیت شانه خالی می کنند.تیم ما یکی از این لایسنس ها را بررسی کرده و داده های برگشتی از سرور فعال سازی ایی ست پیام خطای لایسنس برگشت داد. این لایسنس ها احتمالا بخاطر فروش اشتراکی کنسل شدند.برای اطمینان میتوانید در بخش فعال سازی نود 32 یا اینترنت سکیوریتی گزینه free trial آنتی ویروس خود به صورت آزمایشی برای سی روز فعال کنید تا مطمئن شوید مشکل از سمت شما یا کشور ایران نیست.

برای دیدن لیست خطا نود 32 و دلایل آنها در سایت eset می توانید به این لینک مراجعه کنید: Resolve ACT or ECP errors during activation (Home users)

88 دیدگاه‌ها

 1. سلام
  از متین سافت لایسنس ایست خریدم و خطای act.39 می دهد ، در تماسی که داشتم کارشناسانش ادعا داشتند که”به علت قطع شدن اکتیویشن سرور ایست در ایران هیچ شرکتی در ایران نمیتونه اینترنت سکیوریتی اکتیو کنه” آیا این درسته

  • تنها کار هایی که در بالا گفته شد رو میتونید انجام بدید اگر رفع نشد میتونید با سایت نیکمهر تماس بگیرید

 2. الان چندین روزه میخوام لایسنس های eset internet security که از شرکت های مختلف دارم رو فعال کنم ارور act.39 میده این ارور برای چی هست ؟

   • سلام
    وقتی همه میگن مشکلی هست حتما هست دیگه!!
    نمیدونم چه اصراری داری شما!!
    من با هر نوع لایسنس تست کردم حتی لایسنس رایگان ماهانه. بازم نشد!
    وقتی چیزی بارت نیست چرت نگو لطفااا!!!!!!!!

    • همه نمیگن مشکل دارن، هر کسی به این صفحه اومده بخاطر مشکلش اومده. من به عنوان مدیر این سایت حدود ده سال هست که به صورت تخصصی روی آنتی ویروس های شرکت eset کار میکنم، تمامی سرور های این آنتی ویروس را میتونم براتون ارسال کنم و از دسترسی به اون ها مطمئن بشید.

    • والا واسه من که این پیام‌ها رو نمیده. از مصر و دوبی لایسنس دارم. همشون فعال هستن و آپدیت میشن. یه دونه ۵ کاربره همین ۱۰ روز پیش خریدم.
     ای کاش مودب باشیم 🙂

 3. سلام من موقع اکتیو کردن لایسنس موبایل سکیوریتی ارور ۲۰۵۱۵۰۲۰ رو بهم میده متوجه این ارور نمیشم اخه به تاریخ چک میکنم چندروز دیگه از لایسنسم باقی مونده؟

 4. سلام. من دوتا خریدم و لاینسسشو فعال کردم اما نمیتونم توی برنامه م فعال کنم. پیغام act39 میده. میگن مال سرورت خوده شرکته

 5. سلام این دوستمون درست میگه من ارور (act39)رو دارم تمام راه های ممکن رو امتحان کردن در نسخه اندروید هم ایران از لیست کشور هاش خارج شده

  • در لیست ها فقط کلمه ایران حذف شده ولی این به این معنا نیست که از داخل کشور دسترسی وجود نداشته باشه. در حال حاضر سرور های شرکت ایی ست چه برای فعال سازی و چه آپدیت برای ایرانی ها در دسترسه

 6. معذرت میخوام شما اگه میخوایین تبلیغ سایت نیکمهر رو بکنین راه دیگه ایم هس جزو انحراف مردم
  کاربران ایرانی دیگه نمیتونن فعالسازی کنن esetرو و این یعنی تحریم کرده شرکتش بدلیل کرک و تقلب ایرانیارو

  • سلام
   کسی اینجا ذهن کسیو منحرف نکرده و کسیم اسم از تحریم نیاورده ،هر کسی هم ازاده در انتخاب فروشگاه برای خرید لایسنس

 7. ارور نود ۳۲ We could not reach the activation server شماره خطا: ECP.20002

  من همیشه تریال چند روزه رایگان استفاده می کردم ولی چند روزه دیگه نمیشه. کلا دسترسی تریال ایران قطع شده؟ با فیل شکن هم نشد

 8. سلام خسته نباشید من کد محصول رو دارم پارسال خریدم و یک کدش هنوز فعال نیست میخوام فعالش کنم کشور ایران نداره و تحریمه سایتی که روی محصوله کار نمیکنه باید چیکار کنم

 9. من همیشه تریال چند روزه رایگان استفاده می کردم ولی چند روزه دیگه نمیشه. کلا دسترسی تریال ایران قطع شده؟ با فیل شکن هم نشد

 10. سلام
  من روی ویندوز۷ نود۳۲عه۹رو دارم و میخوام اپدیتش کنم اما ارور ECP4097 میده
  ساعت و تاریخ رو هم چندبار چک و اپدیت کردم اما بازم حل نشد…
  چیکارش کنم اینو؟
  ممنون میشم اگر جواب بدید

  • نسخه ۹ مزخرف ترین نسخه منتشر شده از این شرکت بوده و باگ های زیادی داره بهتره نسخه ۱۲ رو برای ویندوز ۷ نصب کنید

   • سلام
    من نسخه دوازده نصب دارم
    تا چند وقت پیش با لایسنس ۱ ماهاه کار می کرد. الان با فیلتر شکن و دی انس و آپدیت ویندوز هیچ طور کار نمی کنه

 11. سلام
  خسته نباشین
  من یهپک لایسنس فعالسازی خریدم طبق اموزشی که در سایت myeset.org هست انجام دادم اما متاسفانه در اخر که نام و نام خانوادگی میپرسه دیگه وارد برنامه ایست نمیشه
  چیکار کنم؟
  میشه راهنمایی کنین؟

 12. سلام
  خسته نباشین
  من یک لایسنس فعالسازی خریدم طبق اموزشی که در سایت myeset.org هست انجام دادم اما متاسفانه در اخر که نام و نام خانوادگی میپرسه دیگه وارد برنامه ایست نمیشه
  چیکار کنم؟
  میشه راهنمایی کنین؟

 13. ارور ECP 20002 اشتباه توضیح دادین در فورم سایت رسمی eset گفته شده dns شبکه اینترنت رو باید اولی روی ۸٫۸٫۸٫۸ و دومی رو روی ۸٫۸٫۴٫۴ تنظیم کنید درست میشه. به همین راحتی

  • به این راه حلم میتونه برای مواردی کمک کننده باشه، راه حل های ما هم برای مشکلاتی که باعث این خطا میشن استفاده میشه و اشتباه نیستن

  • سلام. درست فرمودین. من از راه حل شما استفاده کردم خطا برطرف شد و آنتی ویروس Activate شد
   و اینکه اینترنتی که با اون وصل بودم رو از ADSL به GPRS ایرانسل تغییر دادم مشکل برطرف شد با این کار

 14. سلام من برای نصب برنامه لومیون باید آنتی ویروس نود غیرفعال کنم با اینکه آنتی ویروس غیرفعال کردم بازم آنتی ویروس ارور میده و جلوی نصب برنامه رو میگیره ممنون میشم راهنماییم کنید

 15. یکی از راه حل های مهم رفع ارور Error Code: ecp 20002
  اینه که آدرس DNS رو تغییر بدید به:
  ۸٫۸٫۸٫۸ و ۸٫۸٫۴٫۴

  • بله این راهکار هم میتونه دسترسی بلوک شده به سرور ها را بهبود ببخشه و مشکل رو رفع کنه، سپاس

 16. با سپاس از کارشناسان محترم برای من ارور ecp20002 میداد که با همکاری شما توانستم مشکل را برطرف نمایمو لایسنس را فعال کردم ممنون که زحمت میکشید جواب ما را میدهید سپاس گذارم

 17. سلام. من از اینترنت سکیوریتی استفاده می‌کنم و لایسنسم تا آپریل ۲۰۲۱ معتبره و داشت کار عادیشو انجام می داد ولی چند روزه آپدیت نمیشه و این ارور رو میده:
  update authorization failed. please check if your license is valid
  کش آپدیت رو هم پاک کردم بازم آپدیت نشد. ممنون میشم راهنمایی کنید.

    • توضیح ما به کاربر بالا روشنه، این مشکل از سمت لایسنس هست، لایسنس شما از حالت فعال خارج شده، میتونید مجدد فعالش کنید با لایسنستون اگر معتبر باشه که فعال میشه ،(از بخش help and support, change lincese )
     اگر لایسنس کنسل شده باشه که خطای کنسل شدن لایسنس رو دریافت میکنید

 18. سلام. خسته نباشید.
  ارور ECP.20006 برای چیه ؟
  اگه فقط برای پروکسیه میشه راهتمایی کنین که باید چه کرد ؟

  • سلام. من هم با همین خطا مواجه میشدم که دستورالعمل‌هایی که اینجا گفته شد رو انجام دادم اما باز همین خطارو دریافت کردم و حتی فایروال را آف کردم باز بی تاثیر بود در نهایت اینترنتم را تغییر دادم یعنی از ADSL به GPRS ایرانسل وصل شدم و همان کد فعالسازی Active کرد آنتی ویروس رو

  • ارور نود ۳۲ Activation Failed – Canceled license شماره خطا: ACT.17

   ارور کنسل بودن لایسنس به معنای این است که فرد خریدار لایسنس قوانین شرکت eset را رعایت نکرده و لایسنس مورد نظر کنسل یا لغو شده. یکی از دلایل لغو لایسنس اشتراک گذاری آن با دیگر افراد است.

 19. سلام من چند هفته است برا ی فعالسازی اینترنت سکوریتی با ارور ۳۹ مواحه میشم
  چند ساله مشکلی نداشتم
  فقط میگه دستگاه های زیادی از این سریال نامبر ها استفاده کردند و Leaked شده
  Leaked License

  • این خطا هم بخاطر عدم دسترسی به سرور های فعال سازی eset هست کار هایی که برای خطای ۲۰۰۰۲ ecp گفته شد انجام بدید

 20. سلام. من nod32 ارور ACT17 میده الان برنامه لغو یا کنسل شده باید چیکار بکنم. باتشکر از سایت خوبتون

 21. سلام.خسته نباشی.من هر کدی به برنامم میدم اور میزنه شما میتونید بگید مشکلش از چی هستش؟ با تشکر

  • سلام
   باید بگید چه خطایی میگیرید. اگر از کد های رایگان استفاده میکنید این کد ها زود به زود کنسل میشن

 22. سلام دوسان سرور ایران غیر فعال شده . اگر کسی خرید انجام داد ه برگشت بزنه . دلیلشم تحریم های جدید هستش .

  • تا تاریخ فعلی هیچگونه انسدادی برای کاربران ایرانی برای دسترسی به سرور فعال سازی eset
   edf.eset.com
   و آپدیت سرور این شرکت
   update.eset.com
   و همچنین سایت رسمیش
   eset.com
   اعمال نشده، و تمامی مشکلات اتصال بخاطر وجود اختلال در ایترنت adsl کشور هست.

 23. سلام من رفتم یه جا برام ایست ارجینال نصب کردک ولی الام من میزنم رو ایکون ایست باز نمیشه و نمیره توش
  چیکارکنم؟

 24. سلام من ویندوزم عوض کردم بعد آنتی ویروس نود ۳۲ رو نصب کردم میخوام لایسنس و وارد کنم بهم این پیام رو میده
  Message @Used on another system
  license used on another system
  IF you thing this is a Problem contact support Team

 25. با سلام عزیزانی که مشکل نصب لایسنس دارن باید به عرضشون برسونم سرور نود برای ایران غیر فعال هست و راهش وصل شدن با سایفون و از قسمت advanced setup گزینه پروکسی سرور باید بعد دکمه detect proxy server رو بزنید و بعد ok کنید.
  دیگه میتونید آپ دیت کنید.

 26. سلام درود بر شما ، من نزدیک ۳۰۰ تا لایسنس دارم در انواع مختلف هستن برای شرکت پرولاین ، از دو هفته قبل این ارور رو میده :
  Error 361: There were a technical error! Please try after 24 hours! Sorry for inconvenience.
  چه باید کرد قربان ؟

 27. سلام اقا دست شما درد نکنه واقعا خیلی ممنون اصلا فکرش هم نمیگردم دلیل مشکل از dns باشه یک دنیا ممنون

 28. سلام خسته نباشید ببخشید من موقع نصب آنتی ویروس خطای MSI.1406 رو نشون میده باید چکاری انجام بدم؟

 29. سلام من از سایت نیکمهر خرید کردم و طبق آموزششون فعالسازی رو انجام دادم و مشکلی هم پیش نیومد
  ممنون از راهنمائیتون

  • اگه لایسنس های رایگان منظورتونه ، چون شرکت Eset حدود یک سالی میشه که هر روز بیشتر لایسنس های عمومی رو کنسل میکنه

 30. سلام
  می تونم لایسنس نود ۳۲ رو در ویندوز ۷ بدون مشکل وارد کنم. چون شنیدم لایسنس روی ویندوز ۷ میپره. من ی لایسنس برای شرکت خریدم و میخام مطمئن بشم و بعد نصب کنم

 31. سلام ممنون از سایت خوبتون میخواستم یه راهنمایی بکنم واسه اون دسته از عزیزانی که نمیتونن free trial رو فعال کنند.دوستان شما باید از فیلترشکن استفاده کنید (بنده از سرور سنگاپور استفاده کردم) و بعد کشور رو هم یه کشور دیگه به جز ایران انتخاب کنید (بنده مجدد از کشور سنگاپور استفاده کردم) و بعد لایسنس یه ماهه رایگان براتون فعال میشه.موفق باشید
  با تشکر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید